Co oznaczają symbole prania ubrań?

wpis w: W moim domu | 0

Prawdopodobnie widziałeś symbole prania ubrań, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co one oznaczają? Oto kilka często spotykanych symboli: Pranie, Suszenie, Wybielanie, Nie prać. Mamy nadzieję, że te symbole pomogą Ci łatwo posortować pranie. Już nigdy więcej nie będziesz się zastanawiać, co zrobić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych symbolach. Czytaj dalej, aby uzyskać pomocne wskazówki. Poniżej podano kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniej temperatury prania w pralce.

Pranie

Symbole prania na ubraniach to doskonały sposób na określenie odpowiedniego cyklu i temperatury dla Twoich ubrań. Jeśli nie jesteś pewien, jak używać tych symboli, pobierz poniższy arkusz informacyjny. Możesz ją wydrukować i umieścić w swojej pralni, aby mieć do niej łatwy dostęp. Symbole zawierają również wskazówki, jak przedłużyć żywotność ubrań. Symbole te mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za pranie i przedłużyć żywotność Twoich ulubionych ubrań. Oto kilka najważniejszych symboli, o których należy pamiętać podczas prania ubrań.

Symbole prania ubrań zazwyczaj przedstawiają wiadro wypełnione wodą, z jednym wyjątkiem (symbol „Nie wyżymać”). Mogą one również zawierać kilka kropek lub cyfr. Kropki wskazują maksymalną temperaturę cyklu prania – jedna kropka oznacza 30 stopni Celsjusza, dwie kropki – 40 stopni Celsjusza, a cztery kropki – 60 stopni Celsjusza. Jeśli symbole są oddzielone linią, oznacza to, że ubranie należy prać w cyklu delikatnym.

Oprócz symboli pielęgnacyjnych, metki na ubraniach mogą zawierać informacje o tym, jak czyścić ubranie przy minimalnych uszkodzeniach. Wiele metek zawiera również informacje o zawartości włókien w odzieży, co może pomóc w podjęciu decyzji, czy należy stosować łagodniejsze, czy bardziej agresywne metody prania. Symbole są również chronione i aby z nich korzystać, należy przestrzegać określonych warunków. Jeśli na metce pod symbolem znajduje się pasek, zalecany jest proces bardziej zachowawczy, natomiast podwójny pasek oznacza bardzo delikatne traktowanie.

Suszenie

Symbole na ubraniach mogą pomóc w wyborze najlepszej metody prania i suszenia odzieży. Symbole te informują pralnię chemiczną, czy należy suszyć rzeczy w suszarce bębnowej czy na powietrzu. Symbole na odzieży podpowiedzą również, jakiej temperatury należy użyć podczas gotowania na parze lub prasowania. Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, wypróbuj poniższe wskazówki, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Zawsze możesz też poprosić o pomoc pralnię chemiczną!

Najpopularniejsze metody prania ubrań to użycie detergentu i wody, ale są też inne opcje. Niektóre pralki mają także ikony informujące o tym, jak suszyć ubrania. Jeden z symboli wskazuje, ile wody potrzeba do wysuszenia ubrań, a inny to zalecana temperatura. Wiele pralni chemicznych stosuje obecnie wyłącznie naturalne metody czyszczenia, zamiast używać rozpuszczalników na bazie ropy naftowej, które są szkodliwe dla środowiska. Suszarnia może nawet mieć swoje własne symbole, które pomogą Ci wybrać najlepszą metodę dla Twojego ubrania.

Symbol pielęgnacji na metkach ubrań dostarcza konsumentom ważnych informacji o tym, jak prać i suszyć ubrania. ISO opracowało te symbole, aby każdy mógł łatwo zrozumieć instrukcje na metce odzieży. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy profesjonalistą, możesz używać symboli prania, aby ułatwić sobie życie. Pamiętaj tylko, że symbole nie służą tylko do oznaczania. Mają także pomóc w bezpiecznym dbaniu o ubrania.

Bleach

Symbole, które można zobaczyć na pralce, informują, jak bezpiecznie i skutecznie prać ubrania. W większości przypadków symbol danego rodzaju prania odnosi się do konkretnego cyklu lub ustawienia prania. Liczba kresek pod symbolem oznacza rodzaj cyklu lub ustawienia prania. Wiedza o tym, które symbole odnoszą się do poszczególnych rodzajów wybielaczy, ochroni Twoje ubrania. Gdy znajdziesz symbol wybielacza, szukaj trójkąta lub koła. Trójkąt oznacza, że powinieneś używać wybielacza tlenowego, natomiast koło oznacza, że powinieneś używać wybielacza bezpiecznego dla kolorów.

Kolejnym symbolem oznaczającym użycie wybielacza na ubraniach jest trójkąt. Ten symbol pojawi się na każdej białej lub jasnej koszuli lub swetrze. Trójkąt z dwiema liniami w środku oznacza, że należy używać wyłącznie wybielaczy bezchlorowych. Jeśli znajdziesz trójkąt z literą X, nie wybielaj koszuli ani swetra. Zamiast tego użyj wybielacza tlenowego lub wybielacza bezpiecznego dla kolorów. Wybierając środek wybielający, szukaj symbolu trójkąta i postępuj dokładnie według instrukcji.

Następująca tabela stanowi pomocny punkt odniesienia dla symboli bielizny. Jeśli nie wiesz, co oznaczają poszczególne symbole, możesz ją wydrukować i trzymać przy pralce, aby mieć do niej łatwy dostęp. Symbole dotyczące prania, suszenia i prasowania są łatwo dostępne i mogą pomóc w doborze odpowiedniego środka wybielającego. Jeśli nie jesteś pewien, który symbol co oznacza, po prostu pobierz darmową tabelę do wydrukowania lub skorzystaj z wersji drukowanej. W ten sposób będziesz wiedział, jakiego detergentu użyć do każdego ubrania.

Nie prać

Najlepiej jest unikać prania niektórych elementów odzieży w gorącej wodzie. Niektóre tkaniny należy czyścić chemicznie. Na szczęście istnieją symbole prania, które pomogą Ci podjąć decyzję. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni rodzaj płynu do prania odzieży. Może Cię również zaskoczyć fakt, że niektóre tkaniny można czyścić na sucho tylko przy użyciu specjalnych maszyn. Oto kilka najczęstszych rodzajów symboli prania.

Jeśli nie potrafisz określić, jakiego rodzaju symbolu prania potrzebują Twoje ubrania, skorzystaj z informacji takich jak przewodnik marki Whirlpool. Symbol prania informuje, jakiej temperatury należy użyć dla danego cyklu. Ponadto może to być znak X lub trójkąt, który oznacza, że danej odzieży nie należy prać w pralce. Jeśli nie masz pewności co do instrukcji prania odzieży, najbezpieczniej jest wyczyścić ją na sucho.

Jeśli nie masz pewności co do różnych symboli prania odzieży, możesz pobrać arkusz informacyjny dotyczący prania. Możesz również wydrukować kopię i powiesić ją w swojej pralni. Dobrze jest mieć wizualne przypomnienie, które symbole oznaczają rodzaje prania, jakich należy używać. Dzięki temu nie będziesz zdezorientowany, gdy będziesz prał swoje ubrania! Nieprawidłowo wyprane ubrania mogą się skurczyć lub wyblaknąć.

Żelazko

Symbol żelazka do ubrań może pomóc w wyborze odpowiedniego rodzaju żelazka do ubrań. Ważne jest, aby wiedzieć, jakiej temperatury używać do danego rodzaju tkaniny. Suszarka z jedną kropką nie jest odpowiednia dla Twoich ubrań. Suszarka z dwiema kropkami jest odpowiednia dla Twoich ubrań. Symbol przekreślony oznacza, że Twoje ubrania są zbyt delikatne dla konwencjonalnej suszarki. Inne symbole prania mogą nie wskazywać odpowiedniej temperatury dla Twoich ubrań. Istnieją również symbole dla ubrań, które wymagają suszenia naturalnego/liniowego.

Aby ułatwić Ci ten proces, istnieją symbole prania, które pomogą Ci zrozumieć, jaka temperatura jest odpowiednia dla różnych tkanin. Symbol z żelazkiem wygląda jak staromodne żelazko i oznacza odpowiednią temperaturę do prasowania. Jeśli na symbolu żelazka nie ma kropek, ubranie należy suszyć w niskiej temperaturze lub czyścić na sucho w suszarce. Symbolowi żelazka zazwyczaj towarzyszą kropki wskazujące poziom ciepła dla każdego rodzaju tkaniny.

Jeśli chcesz wyprasować tkaninę, sprawdź, czy na metce nie ma ikony prasowania. Ikona, która wygląda jak żelazko, będzie miała w środku trzy kropki. Jeśli na ikonie znajdują się trzy kropki, można bezpiecznie używać gorącego żelazka. W przeciwnym razie tkanina może się przypalić. Jeśli symbol żelazka ma dwie kropki, można użyć średniej temperatury, natomiast jedna kropka oznacza, że tkanina jest zbyt delikatna do prasowania. Jeśli znajdziesz symbol żelazka z przekreśloną kropką, nie powinieneś używać go do prasowania tej tkaniny.

Cykle pralki

Jeśli pierzesz delikatne ubrania, ważne jest, abyś rozumiał, co oznaczają symbole Twojej pralki. Symbole te pomagają zrozumieć, co każdy cykl robi z ubraniami i które ustawienie jest odpowiednie dla danej rzeczy. Symbol prania przedstawia wiadro wypełnione wodą i zwykle towarzyszą mu liczby lub kropki. Jedna kropka oznacza pranie w temperaturze 30 stopni C, dwie kropki oznaczają pranie w temperaturze 40 stopni C, cztery kropki oznaczają pranie w temperaturze 60 stopni C itd. Inny symbol wskazuje, czy cykl jest przeznaczony dla tkanin delikatnych, wełnianych czy syntetycznych.

Symbole cykli pralki dla ubrań mogą również informować o sposobie traktowania odzieży przez pralkę. Na przykład, cykl Trwałe prasowanie usuwa zagniecenia i wykorzystuje niskie ciepło do suszenia odzieży. Podobnie cykl Delikatne pranie służy do delikatnego prania delikatnych ubrań. Ten cykl wykorzystuje niższy poziom mieszania, co oznacza, że wysuszy odzież znacznie szybciej niż cykl normalny. Symbol Pranie ręczne przedstawia standardowy symbol prania, ale z ręką trzymającą przedmiot znajdujący się powyżej. Ubranie należy prać ręcznie lub w małej wannie. Dobrym detergentem do tego celu jest GO by greenfield organic laundry detergent.

Niektóre ubrania można prać w pralce, ale inne najlepiej czyścić w domu. Szukaj symbolu z wanną wypełnioną wodą. Symbol ten jest pomocny, ponieważ pomaga wybrać odpowiedni cykl dla Twoich ubrań. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli ikona wskazuje, że ubranie można bezpiecznie prać w gorącej wodzie z detergentem, należy je umieścić w wannie o standardowej wielkości. Symbole na ubraniach mogą również pomóc w doborze odpowiedniej temperatury prania dla danego typu odzieży. Symbol trzech kropek oznacza, że można ją prać w temperaturze do 105 stopni Fahrenheita.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *